Półprzewodniki

Półprzewodniki Wybierz podkategorię

Podkategorie

 • Tranzystory
 • Tyrystory, triaki, diaki

  Tyrystory i triaki znajdują zastosowania w wielu dziedzinach. Jako sterowane łączniki i prostowniki są stosowane w automatyce napędów. Jako łączniki prądu przemiennego – w automatyce napędów AC, w technice oświetleniowej i elektrotermii. Jako łączniki i przerywacze w końcowych stopniach falowników, układach regulacji mocy i w galwanotechnice. Jako przemienniki częstotliwości – w automatyce silników, technice ultradźwięków, w urządzeniach zapłonowych silników spalinowych, gdzie ma duże znaczenie szybkość narastania prądu w cewce zapłonowej, a więc płynącego przez tyrystor - od tego zależy wysokość indukowanego przez nią napięcia.

   

  Najważniejsze parametry to:

  • prąd roboczy,
  • dopuszczalne napięcie pracy - często uwidaczniane przez producentów w nazwie produktu.

   

  Przykładowo triak BTA16-60 oznacza triaka o prądzie 16A i napięciu pracy 60V. Przy pracy z obciążeniami indukcyjnymi lub pojemnościowymi należy dobierać odpowiednie parametry stromościowe (di/dt i du/dt) celem stabilnej i długotrwałej pracy. Na stabilną pracę i skuteczność wyzwalania ma duży wpływ dobór prądu bramki i temperatura, czyli dobór właściwego chłodzenia. Istotny jest również dobór właściwych elementów tłumiących w układzie przepięcia i przetężenia. Zabezpieczają one zarówno elementy układu jak i środowisko przed zakłóceniami.

 • Diody

  Czym jest dioda 1n4007? Podstawowe informacje i zalety.

  Diody prostownicze 1n4007 są używane w układach zasilających do prostowania prądu przemiennego. Ich największą zaletą jest możliwość przewodzenia wysokich napięć, a dzięki stosunkowo niskiej cenie są bardzo popularne w codziennym użyciu. Najczęściej diody 1n4007 są stosowane przede wszystkim do prostowania napięcia o częstotliwości sieciowej, która w Polsce wynosi 50 Hz. Do tej pory to najbardziej efektywny sposób, który nie znalazł lepszego następny od lat.

  Jakie są główne właściwości diody 1n4007?

  Kluczowe parametry dla typu 1n4007 to maksymalne dopuszczalne napięcie wsteczne, czyli napięcie powstające w stanie zatkania między anodą a katodą, wynoszące 1000V oraz maksymalny prąd przewodnika, który równy jest 1A. Te wartości określają konkretne możliwości zastosowania, dlatego warto jest się z nimi zaznajomić w przypadku każdej diody. Kolejna ważna zmienna to maksymalny prąd chwilowy, który określa odporność systemu na przeciążenia, maksymalna moc tracona na diodzie, a także czas odzyskiwania zdolności zaworowej, niezbędna do wyznaczenia maksymalnej częstotliwości prądu prostowanego.

  Dioda Schottky i nie tylko - jakie opcje proponujemy naszym klientom?

  Dbamy o to, żeby osoby odwiedzające nasz sklep mogły znaleźć dokładnie to, czego potrzebują. Stawiamy na funkcjonalne, rzetelne rozwiązania, które zjednały sobie serca specjalistów, wykonujących różnorodne naprawy, jak i przychylność osób indywidualnych. Wszystkie diody led, dostępne na naszej stronie, podporządkowaliśmy do konkretnych kategorii. Zachęcamy do sprawdzenia, czym wyróżniają się:

  • diody uniwersalne;
  • dioda schottky;
  • dioda Zenera;
  • diody zabezpieczające.

  Dioda led niejedno ma imię - jak wybrać tę właściwą?

  Każda dioda w naszym sklepie została dokładnie opisana, co pozwala uniknąć różnorodnych pomyłek. Przy naszych produktach znajdą Państwo informacje o typie diody, maksymalnym napięciu wstecznym, prądzie przewodzenia oraz dane o obudowie i sposobie montażu. Do bardzo przydatnych wskazówek można zaliczyć informację mówiącą o tym, jakie inne diody może zastępować dany produkt. Przy zakupie takich rozwiązań jak diody, zwrócenie uwagi na parametry jest kluczowe, bo to dzięki temu można mieć pewność, że dany produkt spełni Państwa oczekiwania. Oczywiście, w razie wątpliwości podczas zakupów, polecamy skorzystać z naszego profesjonalnego doradztwa - skutecznie wesprzemy Państwa w podjęciu ostatecznej decyzji.

  Dioda led smd 3528 i led smd 5050 - jak czytać oznaczenia produktów?

  Przy naszych propozycjach znaleźć można oznaczenia, które na początku mogą wydawać się dość enigmatyczne. Dobrym przykładem jest w dioda led smd 3528 oraz dioda led smd 5050. Oznaczenia liczbowe pozwalają określić wymiar, jaki mają diody umieszczone na taśmie. Jeśli produkt opisany jest jako dioda led smd 5050 to oznacza to, że na danej taśmie led znajdują się diody o wymiarach 5 mm x 5 mm. Jesteśmy pewni, że z naszą pomocą i ewentualnymi wyjaśnieniami bez problemu odszukają Państwo odpowiednie diody do domu, biura i do innych przestrzeni.

 • Mostki prostownicze
 • Układy scalone,...
 • Osprzęt do...