Katalog

Włączone filtry:
Producent
Typ tranzystora
Moc
Obudowa
Producent
Prąd kolektora
Napięcie kolektor-emiter
Rodzaj tranzystora
Częstotliwość

Informacje

Tranzystory bipolarne
Tranzystory bipolarne

Tranzystor bipolarny jest półprzewodnikowym elementem elektronicznym, który służy do wzmacniania sygnału. Charakterystyczne jest dla niego to, że nieduży prąd płynący pomiędzy jego elektrodami, steruje większym prądem, który płynie pomiędzy emiterem a kolektorem.

 

Przy aktywowaniu tranzystora pomiędzy bazą, a emiterem popłynie niewielki prąd, który umożliwia przepływ dużego prądu z emitera do kolektora. Stosunek prądu kolektora do prądu bazy nazywamy wzmocnieniem prądowym tranzystora.

W zależności od potrzeby tranzystor może znajdować się w czterech stanach: aktywnym, nasyconym, zatkanym i inwersyjnym. W stanie aktywnym nasze urządzenie może być wykorzystane jako wzmacniacz natężenia prądu elektrycznego, natomiast przejścia pomiędzy stanem nasyconym a zatkanym mogą nam posłużyć jako przełącznik, używany już w niektórych układach impulsowych oraz cyfrowych. Wszystkie tranzystory mimo tej samej zasady działania dużo się od siebie różnią. Możemy je podzielić głównie ze względu na: materiał, z którego są wykonane, konstrukcję i technologię wykonania, parametry. 

Dlatego przed zakupem należy dokładnie przeanalizować, który będzie najodpowiedniejszy do naszego sprzętu. Zapraszamy do zakupu tranzystorów bipolarnych. Zobacz także:

- tranzystory unipolarne

- dioda schottky

Tranzystory bipolarne Jest 92 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 92 elementów