Konektory i końcówki kablowe

Konektory i końcówki kablowe Wybierz podkategorię

Podkategorie

 • Złącza konektorowe

  Szybkie połączenie przewodów za pomocą złącz konektorowych

  Wykonując instalację elektryczną, w samochodzie, silniku itp. warto wybrać połączenie przewodów, za pomocą złącza konektorowego, który pozwoli nam w szybki i wygodny sposób połączyć dwa przewody ze sobą. Wyróżniamy złącza konektorowe męskie i żeńskie. Możemy je rozróżnić po metodach montażu, a mianowicie złącza konektorowe typu męskiego są w postaci bolca, który możemy włożyć do odpowiedniego wtyku, natomiast złącze konektorowe typu żeńskiego jest to takie, w które możemy wepchnąć złącze typu męskiego. Wyróżniamy także złącza haczykowe, z końcówką płaską.

  Złącza konektorowe, otoczone są izolację, dzięki czemu mamy pewność, że nie dojdzie do żadnego zwarcia przewodów, podczas użytkowania. Montaż przewodu ze złączem konektorowym jest bardzo szybki i prosty, wystarczy jedynie pozbyć się izolacji, z przewodu i włożyć go w końcówkę złącza, następnie za pomocą zaciskarki, ściskamy końcówkę, w którą wchodzi przewód i gotowe. Jednak warto sprawdzić, czy połączenie jest na pewno mocne, za pomocą delikatnego pociągnięcia.


  Złącza konektorowe, to bardzo dobre rozwiązanie do wszelkich połączeń, a ich zaletą oprócz łatwego montażu i dużej skuteczności, z pewnością jest niska cena.

 • Końcówki oczkowe
 • Końcówki tulejkowe
 • Końcówki widełkowe
 • Nasuwki i wsuwki...