Konektory i końcówki kablowe

Konektory i końcówki kablowe Wybierz podkategorię

Podkategorie

 • Złącza konektorowe -...

  Szybkie połączenie przewodów za pomocą złącz konektorowych

  Wykonując instalację elektryczną, w samochodzie, silniku itp. warto wybrać połączenie przewodów, za pomocą złącza konektorowego, który pozwoli nam w szybki i wygodny sposób połączyć dwa przewody ze sobą. Wyróżniamy złącza konektorowe męskie i żeńskie. Możemy je rozróżnić po metodach montażu, a mianowicie złącza konektorowe typu męskiego są w postaci bolca, który możemy włożyć do odpowiedniego wtyku, natomiast złącze konektorowe typu żeńskiego jest to takie, w które możemy wepchnąć złącze typu męskiego. Wyróżniamy także złącza haczykowe, z końcówką płaską.

  Złącza konektorowe, otoczone są izolację, dzięki czemu mamy pewność, że nie dojdzie do żadnego zwarcia przewodów, podczas użytkowania. Montaż przewodu ze złączem konektorowym jest bardzo szybki i prosty, wystarczy jedynie pozbyć się izolacji, z przewodu i włożyć go w końcówkę złącza, następnie za pomocą zaciskarki, ściskamy końcówkę, w którą wchodzi przewód i gotowe. Jednak warto sprawdzić, czy połączenie jest na pewno mocne, za pomocą delikatnego pociągnięcia.

  Złącza konektorowe, to bardzo dobre rozwiązanie do wszelkich połączeń, a ich zaletą oprócz łatwego montażu i dużej skuteczności, z pewnością jest niska cena.

  Konektory - z jakimi wariantami produktu można spotkać się na rynku?

  Złącza konektorowe, które obecnie oferują producenci, działający w branży, mogą mieć różnorodne końcówki przejściówki. Wśród nich da się wyróżnić np. końcówki igiełkowe, płaskie, widełkowe, czy tulejki zaciskowe. Bardzo istotne jest to, żeby precyzyjnie wybrać konektor i kupić opcję, który będzie dostosowany do konkretnych potrzeb.. Od tego, na jaki produkt padnie Państwa wybór zależy sposób montażu danego wariantu. Oprócz rozróżnienia przeprowadzonego ze względu na końcówki, takie produkty da się również podzielić na dwie grupy według kryterium izolacji. Wśród konektorów izolowanych znaleźć można np. opcje cylindryczne, wtyki i gniazda. Na rynku da się znaleźć również warianty z przejściówkami nieizolowanymi. Mówiąc o rodzajach konektorów, nie da się nie wspomnieć o ich rozróżnieniu ze względu na konstrukcję. To ten parametr pozwala nam wyróżnić wcześniej wspomniane warianty żeńskie (gniazda) i męskie (wtyki). Warto zdawać sobie sprawę z tej różnorodności opcji, proponowanych przez producentów, bo taka świadomość skłania do dokładnego zapoznania się z rozważanymi konektorami przez ich zakupem.

  Wybór takich rozwiązań nie sprawia wiele problemu, o ile dysponujemy kompletem jasnych, przystępnie przedstawionych informacji na temat rozważanych konektorów, a w razie wątpliwości mamy możliwość skorzystania z profesjonalnego wsparcia. Klienci i klientki sklepu Elektra mogą liczyć na taką fachową pomoc, zadawać pytania dotyczące oferty i korzystać z doradztwa, przy wyborze idealnego produktu.

  Aby wybrać właściwe konektory, na początku należy zastanowić się, czego potrzebujemy od konkretnego urządzenia. Gruntowna analiza własnych potrzeb pozwala znacznie zmniejszyć ryzyko, że wybór padnie na konektor, który nie spełni pokładanych w nim oczekiwań. Nie warto dać się zmylić niepozornemu wyglądowi konektorów. W tej niewielkiej blaszce kryje się bowiem ogromny potencjał. Niestety to działa również w drugą stronę - jeśli konektor dobrany jest źle, może dojść do poważnego uszkodzenia mechanicznego takiej części. Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić:

  • parametry obwodowe prądu;
  • właściwie dopasowanie konektorów do średnicy danych kabli lub przewodów.

  Nasi specjaliści z przyjemnością udzielą Państwu informacji o tym, jaka jest temperatura pracy danego złącza konektorowego i jak w jego przypadku przedstawiają się takie parametry, jak stopień ochrony, długość przewodu oraz parametry związane z obudową gniazda i wtyku. Takie rzetelne, doskonale czytelne informacje zapewniają przyjemne, sprawne zakupy i wybranie optymalnego produktu.

  Kontenery kablowe, samochodowe i inne produkty - zalety solidnych konektorów

  Konektory muszą działać bez zarzutu w różnych warunkach. Dobrej jakości wyrób nie traci swoich właściwości, nawet jeśli wykorzystuje się go w dość wymagającym środowisku. Wiele z naszych opcji przystosowanych jest do ciężkich warunków. Taki konektor wyróżnia się atrakcyjną odpornością na różnorodne czynniki agresywne. Nie jest mu straszne działanie soli oraz paliwa.

  Solidny konektor powinien być również odpowiednio szczelny, tzn. właściwie zabezpieczać daną żyłę przewodu. W naszych opcjach wykorzystano m.in. specjalne gumowe uszczelnienia., które uszczelniają przestrzenie między wtykiem męskim a żeńskim.

  Różnorodność dostępnych konektorów

  Różnorodne warianty pozwalają na łączenie przewodów o bardzo różnym przekroju, co sprawia, że konektory można uznać za rozwiązania bardzo uniwersalne i szeroko stosowane. Na naszej stronie znajdą Państwo m.in. złącze konektorowe, służące do wykonywania połączeń zatrzaskowych typu przewód-przewód.

  Na naszej stronie prezentujemy produkty o różnych wymiarach. Kupią tu Państwo warianty zawierające 1 pin, jak i propozycje z 2, 3, 4, 6 a nawet 8 pinami. Dzięki temu, że skonstruowaliśmy ofertę w ten sposób, zakupy robią u nas klienci z różnymi potrzebami. Wychodzimy z założenia, że niezależnie od tego, jakiego konektora szuka odbiorca, zawsze doceni on:

  • użycie wysokiej jakości materiałów

  Jeśli do produkcji konektora zastosowano jedynie sprawdzone przewody, taki produkt zapewnia wytrzymałość, solidność oraz doskonałą jakość pracy. Bezawaryjność sprawia, że klient może oszczędzić pieniądze, które w innym przypadku musiałyby zostać przeznaczone na naprawy czy wymianę produktów.

  • dużą dostępność produktów

  Zależy nam na tym, żeby odbiorcy w każdy dzień i o każdej porze mogli odszukać tutaj poszukiwany konektor. W tym celu tak planujemy dostawy, żeby, o ile to możliwe, nie spotkali się Państwo z brakami w sklepie. Efekt to nie tylko brak frustracji podczas zakupów, spowodowanej tym, że nie ma pożądanego elementu. Takie przygotowanie i profesjonalnie zaplanowany system działania pozytywnie wpływa również na czas realizacji usługi.

  • sprawna wysyłka

  Staramy się działać ekspresowo. Każdy członek i członkini naszego zespołu wyróżnia się dużą dynamiką i sprawnym reagowaniem nie tylko na Państwa zapytania, ale również na złożone zamówienia. Podmioty robiące zakupy w sklepie Elektra nie muszą obawiać się opóźnień, przestojów itp.


  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zawartością tej kategorii.

 • Końcówki oczkowe
 • Końcówki tulejkowe
 • Końcówki widełkowe
 • Nasuwki i wsuwki...