Złącza konektorowe
Złącza konektorowe

Szybkie połączenie przewodów za pomocą złącz konektorowych

Wykonując instalację elektryczną, w samochodzie, silniku itp. warto wybrać połączenie przewodów, za pomocą złącza konektorowego, który pozwoli nam w szybki i wygodny sposób połączyć dwa przewody ze sobą. Wyróżniamy złącza konektorowe męskie i żeńskie. Możemy je rozróżnić po metodach montażu, a mianowicie złącza konektorowe typu męskiego są w postaci bolca, który możemy włożyć do odpowiedniego wtyku, natomiast złącze konektorowe typu żeńskiego jest to takie, w które możemy wepchnąć złącze typu męskiego. Wyróżniamy także złącza haczykowe, z końcówką płaską.

Złącza konektorowe, otoczone są izolację, dzięki czemu mamy pewność, że nie dojdzie do żadnego zwarcia przewodów, podczas użytkowania. Montaż przewodu ze złączem konektorowym jest bardzo szybki i prosty, wystarczy jedynie pozbyć się izolacji, z przewodu i włożyć go w końcówkę złącza, następnie za pomocą zaciskarki, ściskamy końcówkę, w którą wchodzi przewód i gotowe. Jednak warto sprawdzić, czy połączenie jest na pewno mocne, za pomocą delikatnego pociągnięcia.


Złącza konektorowe, to bardzo dobre rozwiązanie do wszelkich połączeń, a ich zaletą oprócz łatwego montażu i dużej skuteczności, z pewnością jest niska cena.

Złącza konektorowe Jest 18 produktów.

Pokazuje 1 - 18 z 18 elementów