Katalog

Włączone filtry:
Napięcie wsteczne
Prąd przewodzenia maks.
Napięcie przebicia
Prąd w impulsie maks.
Napięcie Zenera
Obudowa

Informacje

Promocje

Diody
Diody

Czym jest dioda 1n4007? Podstawowe informacje i zalety.

Diody prostownicze 1n4007 są używane w układach zasilających do prostowania prądu przemiennego. Ich największą zaletą jest możliwość przewodzenia wysokich napięć, a dzięki stosunkowo niskiej cenie są bardzo popularne w codziennym użyciu. Najczęściej diody 1n4007 są stosowane przede wszystkim do prostowania napięcia o częstotliwości sieciowej, która w Polsce wynosi 50 Hz. Do tej pory to najbardziej efektywny sposób, który nie znalazł lepszego następny od lat.

Jakie są główne właściwości diody 1n4007?

Kluczowe parametry dla typu 1n4007 to maksymalne dopuszczalne napięcie wsteczne, czyli napięcie powstające w stanie zatkania między anodą a katodą, wynoszące 1000V oraz maksymalny prąd przewodnika, który równy jest 1A. Te wartości określają konkretne możliwości zastosowania, dlatego warto jest się z nimi zaznajomić w przypadku każdej diody. Kolejna ważna zmienna to maksymalny prąd chwilowy, który określa odporność systemu na przeciążenia, maksymalna moc tracona na diodzie, a także czas odzyskiwania zdolności zaworowej, niezbędna do wyznaczenia maksymalnej częstotliwości prądu prostowanego.

Diody Jest 86 produktów.

Podkategorie

 • Diody uniwersalne
 • Diody Zenera
 • Diody Schottky

  Dioda Schottky jest półprzewodnikową diodą, w której w miejscu złącza p-n zastosowano złącze metalu z półprzewodnikiem, które powstało dzięki pokryciu metalem płytki z półprzewodnika. W porównaniu np. do diody krzemowej ma ona mniejsze napięcie przewodzenia, a ładunek który magazynowany jest w takim złączu jest bardzo mały. Dzięki takiemu rozwiązaniu typowy czas przełączania, to wynik rzędu 100 ps. dlatego często stosowana jest w najszybszych przełącznikach używanych między innymi w głowicach stroboskopowych.

   

  Dioda Schottky najczęściej wykorzystywana jest w układach, które działają przy bardzo dużej częstotliwości. Jedna z jej głównych funkcji, to przetworzenie napięcia zmiennego "AC" na stałe napięcie "DC". Z uwagi na bardzo zbliżony kształt i obudowę, diody Schottky są bardzo podobne do diod klasycznych, a odróżnić je możemy dzięki odpowiedniemu oznaczeniu, które naniesione jest na jej obudowę.>

   

  Najważniejsze cechy jakie charakteryzują diodę Schottky to:

  • mała pojemność złącza metal - półprzewodnik

  • przetwarzanie napięcia ze zmiennego na stałe

  • jej czas przełączania, to zaledwie 100 ps.

 • Diody zabezpieczające
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 86 elementów