Katalog

Włączone filtry:
Wymiary korpusu
Pojemność
Napięcie pracy
Temperatura pracy
Raster

Informacje

kond. elektrolityczne
kond. elektrolityczne

Kondensatory elektrolityczne

Kondensator elektrolityczny jest zbudowany w oparciu o elektrolit, przez co jego działanie ogranicza się do funkcjonowania tylko przy określonym napięciu. Gdy ulega ono zmianie może nastąpić reakcja elektrochemiczna i spowodować zniszczenie kondensatora. Ich budowa jest raczej prosta, bo polega tylko na elektrodzie metalowej i elektrolitowej, podłączonych do wyprowadzeń i rozdzielonych warstwą dielektryka. Do wykonania pierwszej elektrody zazwyczaj używa się aluminium bądź tantalu, natomiast rolę dielektryka pełni zazwyczaj warstwa tlenku glinu.

 

Warto również wspomnieć, że kondensator elektrolityczny został zaprojektowany i opatentowany przez naszego rodaka Karola Pollaka już w 1896 roku. Do ich grupy zaliczamy również superkondensatory. Ich wielką zaletą jest krótki czas ładowania oraz rozładowania w porównaniu do takich urządzeń jak akumulator. Dzięki temu możemy uzyskać moc do 10kW na 1kg masy kondensatora. Głównymi cechami, dla kondensatorów elektrolitycznych są: małe rozmiary, które zapewniają naprawdę dużą pojemność, mała indukcyjność oraz rezystancja szeregowa i poprawne działanie przy odpowiedniej polaryzacji i dla małych częstotliwości.

 

Kondensator 1000uf - proponujemy wyłącznie trwałe i niezawodne produkty

 

Klienci, którzy decydują się wyposażyć w naszym sklepie w kondensator 1000uf cenią trwałość tego elementu. Co się stanie, jeśli Państwa wybór padnie na niefunkcjonalny, nietrwały zamiennik? Przede wszystkim trzeba będzie nastawić się na to, że ponowna wymiana tego elementu będzie konieczna szybciej, niż tego Państwo oczekiwali
Współczesny kondensator 1000uf wyróżnia się niewielkimi rozmiarami. W tym niepozornym urządzeniu kryje się jednak wiele możliwości. Gołym okiem nie da się stwierdzić, jak skomplikowany jest to komponent. Dobrej jakości kondensator 1000uf posiada ciasno zwinięte komponenty i ma solidną strukturę. Jesteśmy dumni z tego, że w naszym sklepie znajdą Państwo jedynie sprawdzone, trwałe warianty.

 

Bezpieczeństwo

Kondensator 1000uf musi być przygotowany do pracy w konkretnej temperaturze. Przed wyborem produktu, warto sprawdzić te wartości. Jeśli środowisko, w którym będzie "pracował" 1000uf nie spełnia sugestii producenta, nie może być mowy o optymalnym działaniu kondensatora. Dbamy o to, żeby mogli Państwo wybierać tylko z opcji, które spełniają wyśrubowane standardy bezpieczeństwa i są odpowiednie do użytku.

 

Kondensator 1000uf - bogaty wybór

 

Zapraszamy do zapoznania się z takimi opcjami, jak:

Przy zakupie zachęcamy do upewnienia się, czy parametry produktu pasują do Państwa zastosowania. Szczególnie polecamy sprawdzić takie kwestie jak moc, prąd kolektora, napięcie kolektor-emiter oraz polaryzacja.

Z przyjemnością pomożemy Państwu w wyborze właściwego produktu. W razie wątpliwości, polecamy nawiązać kontakt z naszymi ekspertami. Dokładnie zarysują przed państwem charakterystykę produktów i zadbają o to, żeby przed zakupem kondensatora mieli Państwo komplet najważniejszych informacji o danym produkcie.

 

Zobacz także:

kond. elektrolityczne Jest 77 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 77 elementów