Katalog

Włączone filtry:
Konfiguracja styków
Podświetlenie
Sposób przełączania
Ilość pozycji
Typ przełącznika

Informacje

Przełączniki krańcowe
Przełączniki krańcowe

Oferta przełączników krańcowych szafkowych, widełkowych oraz typowych przełączników.  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych przełączników krańcowych.

Przełącznik krańcowy, inne nazwy wyłącznik krańcowy, łącznik krańcowy, czy potocznie krańcówka jest powszechnie stosowany w elektrotechnice, elektronice i automatyce. Przy dobieraniu przełączników krańcowych do własnych potrzeb należy zwrócić uwagę na kilka jego parametrów. Przede wszystkim parametry mechaniczne: wymiary korpusu, sposób mocowania oraz rodzaj i wymiary dźwigni (jeżeli jest ona konieczna).

 

W naszym sklepie, na stronie produktu, w zdjęciach znajdą Państwo rysunek techniczny przełącznika z podanymi wszystkimi wymiarami. Istotne są także parametry elektryczne:

  • sposób przełączania styków OFF-(ON) czyli zwierający – zamykający obwód elektryczny w momencie naciśnięcia, ON-(OFF) czyli rozwierający - otwierający obwód elektryczny w momencie naciśnięcia, ON-(ON) czyli przełączający (składający się z trzech styków: COM, NO, NC) - czyli taki, który obwód ze styku COM połączonego normalnie ze stykiem NC przełącza przy naciśnięciu na styk NO.
  • napięcie pracy do jakiego jest przeznaczony dany przełącznik krańcowy;
  • maksymalne prądy jakie mogą płynąć przez jego styki.

Zobacz też: złącza konektorowe.

Przełączniki krańcowe Jest 20 produktów.

Pokazuje 1 - 20 z 20 elementów